UA / RU
Підтримати ZN.ua

Корабель «Оріон» показав, як виглядає Земля з космосу

Космічний апарат рухається до орбіти Місяця.

Космічний корабель «Оріон», запущений за допомогою ракети-носія Space Launch System, зробив знімок Землі з космосу. Як пише Space.com, навіть на відстані однієї п'ятої дистанції до Місяця наша планета здається доволі маленькою.

Зображення можна вважати "селфі", яке зробив "Оріон". На ньому можна побачити частину конструкції самого апарата та диск Землі. Знімок було зроблено через дев'ять годин після старту місії «Артеміда-1».

У цей час капсула корабля відлетіла на відстань 92 тисячі кілометрів від планети, рухаючись на швидкості близько 8800 кілометрів на годину.

Читайте також: Місяць повільно віддаляється від Землі вже 2,5 мільярда років – вчені

В NASA зазначили, що востаннє вид на Землю з космічного корабля, призначеного для доставки на Місяць людей, бачили 1972 року, у часи останньої місії "Аполлон".

Крім «селфі», космічний корабель також надіслав знімок зі своєї кабіни. На ньому можна побачити "пасажира" – манекен Commander Moonikin Campos, який тестує помаранчевий скафандр, призначений для астронавтів.

NASA

Нагадаємо, перший запуск у рамках «Артеміди» мав відбутися ще у серпні, але через витік рідкого водню запуск кілька разів переносили. У вересні проблеми усунули, але після старту завадив тропічний шторм «Ніколь», що обрушився на Космічний центр Кеннеді. Через погодні умови старт перенесли з 14 на 16 листопада.

Ракета Space Launch System - найпотужніша з будь-коли створених NASA. Якщо перший випробувальний політ пройде успішно, то астронавти піднімуться на борт для наступного польоту 2024 року, що призведе до висадки на Місяць двох людей 2025 року.

Місію названо на честь богині Артеміди, яка була сестрою-близнюком Аполлона (назва першої американської місячної місії). Передбачається, що «Артеміда» має стати поновленням місячної програми з висадженням американських астронавтів на поверхню природного супутника Землі.

Місія планується в 2025 році, хоча багато експертів вважають, що тимчасові рамки, ймовірно, зрушать.

Про особливості місії "Артеміда" та підготовки до старту читайте у статті Юрія Кирпичова "Америка повертається на Місяць!" на ZN.UA.