UA / RU
Підтримати ZN.ua

Корабель "Ентерпрайз" був би занадто повільним в масштабах Чумацького Шляху – вчений

На подорож до краю галактики у корабля пішло б 96 років.

Астрофізик Джон О'Донохью, який раніше працював у NASA, а тепер - у Національному аерокосмічному агентстві Японії, заявив про те, що в масштабах Чумацького Шляху корабель "Ентерпрайз" з "Зоряного шляху" був б занадто повільним. Як повідомляє Naked science, вчений склав анімацію польоту цього корабля від Сонця до Плутона.

У науково-фантастичному кіновсесвіті "Зоряний шлях" космічні кораблі на варп-двигунах здатні долати в вакуумі відстань 299 792 кілометра за одну секунду. У "Зоряному шляху" не існує встановленої шкали надзвукових швидкостей. Проте Рік Штернбах і Майкл Окуда - технічні консультанти "Наступного покоління" - у 1991 році опублікували керівництво, яке містить деякі достовірні цифри, і саме на них О'Донохью спирався у своїй роботі.

Зокрема, шкала припускає, що варп-фактор 1 дорівнює швидкості світла, а верхня межа варп-фактора, 9.9, у 2140 разів перевищує її. У відео "Ентерпрайз" летів від Сонця до Плутона, починаючи з варп-фактора 1 і прискорюючись до 9.9.

На швидкості, яка відповідає швидкості світла, кораблю знадобилося б п'ять годин і 28 хвилин на те, щоб подолати відстань до Плутона. А от щоб дістатися до Проксими Центавра – найближчої до Сонця зірки, потрібно було б чотири роки.

Форм-фактор 5 приблизно у 213 разів швидший: у такому випадку подорож від Сонця до Плутона зайняла всього лише півтори хвилини. Між тим Проксими Центавра "Ентерпрайз" досяг би за тиждень. На варп-швидкості в 9,9 корабель долетів би до Плутона менш ніж за 10 секунд, а до Проксими Центавра - за 18 годин.

Але ось на подорож на максимальній швидкості до кордонів Чумацького Шляху пішло б 96 років, тобто, більше, ніж середня тривалість життя людини. Навіть якщо б "Ентерпрайз" летів на "трансварпівській" швидкості, яка в 8323 рази перевищує швидкість світла, подорож через всю нашу Галактику зайняла б 24 роки. Між тим до Андромеди - найближчої до нас галактики - ми добралися б через 300 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.