UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конгрес США: Американські літаки літають за рахунок китайських піратів

За підсумками річного дослідження складових частин військової техніки, проведеного комітетом з питань озброєнь сенату США, виявилося, що в американських протиракетах, винищувачах і вертольотах, які сьогодні використовують ЗС США, знайшлося близько 1 мільйона контрафактних деталей, причому 70% з них було зроблено в Китаї.

Величезна кількість контрафактних електронних компонентів, вироблених у Китаї, використовуються при створенні американської військової техніки. До такого невтішного для престижу Вашингтона висновку прийшли експерти, що проводили протягом двох років розслідування за завданням Комітету у справах збройних сил американського Конгресу.

Всього автори доповіді зіткнулися з 1800 випадками використання таких деталей на американських військових літаках. Слід більш ніж 70% з мільйона контрафактних компонентів тягнувся до Китаю, цитує ВВС оприлюднений документ.

Дослідники виявили підозрілі зв'язки в системі постачань деталей для озброєння США і засудили відмову Китаю боротися за закриття виробництва фальшивої продукції. Згідно з розслідуванням, контрафактні деталі для комплексів озброєнь купувалися у великих виробників, які у свою чергу закуповували їх у субпідрядників, пов'язаних з виготовленням контрафакту.

Використання обладнання такого роду може нести загрозу для національної безпеки і в підсумку призведе до збільшення бюджетних витрат на Міністерство оборони, зазначили в комітеті.

Мова йде про складні електронні чіпи, які використовуються в приладах нічного бачення, радіостанціях та GPS-пристроях для армії. Відмова цих деталей в критичний момент може створити ризик для життя солдатів, наголошується в доповіді.

Встановлено, що китайський контрафакт, зокрема, застосовували при виробництві вертольотів SH-60B, що використовуються для військово-морського флоту, у транспортних літаках C-130J і C-27J, а також в повітряному судні ВМФ P-8A.

Окрім Китаю, підроблені деталі для озброєння армії США надходили з Великобританії і Канади, відзначають дослідники.

Комітет розкритикував Китай за те, що американським експертам, які збиралися вирушити Пекін і там поставити питання про закриття провадження контрафакту, було відмовлено у візах. Китайська влада не збирається вирішувати цю проблему, а тим часом підроблені електронні компоненти продовжують відкрито продаватися на ринку, констатували фахівці.

У Сполучених Штатах розслідування шляхів потрапляння контрафакту йде повільно і неефективно, оскільки постачальники Пентагону не зацікавлені у відсіюванні фінансово привабливих підробок, упевнені експерти. Але в доповіді комітету Конгресу дана позитивна оцінка Національного закону про оборону, підписаного 31 грудня 2011 року президентом Бараком Обамою. Закон повинен серд іншого припинити ввезення контрафакту у країну і значно зменшити ймовірність надходження підроблених компонентів озброєння від невідомих постачальників.

Якщо вже найближчим часом не будуть прийняті відповідні заходи, новий скандал загрожує кризою для Пентагону, що збирається протягом 10 років значно скоротити витрати на оборону.

У той час як у США говорять лише про можливі наслідки впливу на нацбезпеку контрафакту з КНР, у Росії китайських умільців не так давно запідозрили у провалі «марсіанської місії».

Джерело у ракетно-космічній галузі Росії висунуло версію, що міжпланетна станція «Фобос-Ґрунт» восени минулого року не вийшла на траєкторію до Марса і пізніше впала через збій в роботі устаткування, яке могло містити некондиційні контрафактні деталі з Китаю. Втім, версія згодом доведена не була.

Як відомо, в даний час у Китаї виникла справжня індустрія з підробки дорогих деталей, що приносить мільярдні прибутки. !zn

Читайте також:

США виводять війська з Європи в рамках скорочення витрат

Пентагон створить систему для розгладження хвиль в морі


Лідерами нових перегонів ядерного озброєння експерти вважають США і Росію