UA / RU
Підтримати ZN.ua

Концентрація парникових газів в атмосфері встановила новий рекорд

Такою концентрація парникових газів в атмосфері була лише три-п'яти мільйонів років тому.

Концентрація парникових газів в атмосфері в 2017 році встановила новий рекорд, досягнувши 405,5 мільйонних частин, до нинішнього часу такою вона була тільки три-п'ять мільйонів років тому. Як повідомляє N+1, попередній рекорд був встановлений у 2016 році, тоді концентрація парникових газів в атмосфері була на рівні до 403,3 частини на мільйон.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), психологічний поріг в 400 частин на мільйон концентрація вуглекислого газу в атмосфері подолала у 2015 році і з тих пір оновлює максимум. Передумов для перелому цієї тенденції поки немає. За даними організації, з 1750 року концентрація CO2 в атмосфері зросла на 146%, до 405,5 частини на мільйон.

Новий рекорд встановила і концентрація метану, досягнувши 1859 частин на мільярд, що дорівнює 257% від доіндустріальних рівнів. Концентрація N2О у 2017 році склала 329,9 частини на мільярд, або 122% від рівнів середини XVIII століття. Крім того, ВМО відзначає уповільнення зниження концентрації трихлорфторметану (ХФВ-11 або CFC-11), потужного парникового і озоноруйнівної газу, забороненого Монреальським протоколом, що, на думку вчених, пов'язане зі зростанням його виробництва в Азії.

За словами представників ВМО, три-п'ять мільйонів років тому, коли на Землі в останній раз спостерігалася подібна концентрація вуглекислого газу в атмосфері, температура була на два-три градуси вищою, а рівень океану на 10-20 метрів вищим, ніж зараз.

Раніше повідомлялося про те, що в печерах Іспанії та Гібралтару вчені виявили найдавніше забруднення навколишнього середовища, викликане діяльністю людини. У печерах були виявлені виходи на поверхню важких металів: міді, свинцю, цинку і нікелю, датовані початком кам'яної доби. Причиною викидів стали багаття, які розпалювали доісторичні людьми в печерах, гар і попіл від них.