Астрофізик Наталі Баталья з Каліфорнійського університету в Санта-Круз заявила про те, що життя на Землі могло зародитися в гарячих джерелах. За її словами, в них відбуваються хімічні реакції, в результаті яких могли утворитися найпростіші форми життя, повідомляє «Популярная механика».
Біомолекули з'являлися на краях геотермальних басейнів, які то висихали, то знову зволожувалися. Коли вода вихлюпується з джерела і випаровується, молекули, які знаходяться в рідині, вступають в реакцію конденсації і з'єднуються. Наступний сплеск додає нові молекули. Поступово в таких циклах з'являються ланцюжки молекул.
Життя існує і в сучасних гарячих джерелах. Наприклад, температура у Великому киплячому джерелі в Неваді становить 77 градусів за Цельсієм, але мікроби примудряються виживати у воді вздовж берегів джерела. Те ж саме могло відбуватися і на ранній Землі.
Мікроорганізми можуть утворювати в гарячих джерелах бактеріальні мати. Поступово бактеріальні мати можуть перетворюватися на строматолити - структури, що складаються з мікробів і мінералів. Шари строматолитыв, як річні кільця дерев, розповідають про вік утворення. Строматолити були знайдені в геологічній формації Дрессер на заході Австралії, вік якої сягає 3,5 мільярда років. Ці та інші докази існування мікробів в минулому дозволили вченим зробити припущення, що деякі початкові форми життя на Землі з'явилися саме в гарячих джерелах.
Дослідники вважають, що життя може існувати не тільки на нашій планеті, а, наприклад, в океанах Європи і Енцелада. Ймовірно, на цих супутниках існують підлідні океани. Спостерігаються на них і гарячі джерела, які викидають воду в космос.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Франції та США вивчили метеорити рідкісного Е-типу і запропонували нову теорію появи води на Землі. Раніше передбачалося, що воду на нашу планету занесли метеорити або комети. У новому ж дослідженні передбачається, що волога була на Землі спочатку.