Китайські медики виростили п'ятьом дітям з недорозвиненою вушною раковиною нові вуха з їхніх власних клітин. Як повідомляє N+1, спостереження, які проводилися протягом 2,5 років, показали перспективність такого підходу.
Вроджена недорозвиненість вушної раковини (мікротія) зустрічається, в залежності від регіону, з частотою від 1 до 17 випадків на 10 тисяч дітей. Крім того, що ця особливість заподіює побутові незручності - наприклад, люди з мікротією не можуть носити окуляри - вона може серйозно порушити слух і негативно вплинути на самооцінку в дитячому віці.
За допомогою комп'ютерної томографії дослідники зняли зліпок здорового вуха у дітей з односторонньою мікротією і надрукували на 3D-принтері його дзеркальну копію з біодеградуючих полімерів полігликолевої кислоти і полілактату з додаванням полікапролактона. У пацієнта брали біопсію вушного хряща, виділяли клітини хрящової тканини і заселяли ними матрицю in vitro. Вирощування вушної раковини займало три місяці, по закінченню яких орган пересаджували пацієнту зі збереженням вушного каналу.
Після операції пацієнтів спостерігали протягом тривалого часу. Для найпершого піддослідного (шестирічної дівчинки) цей термін становив 2,5 роки. Весь цей час орган зберігав форму і еластичність, запалення і ознак відторгнення не спостерігалося. Магніто-резонансна томографія підтвердила, що полімерна основа вуха з часом деградує, залишаючи тільки хрящ.
Раніше повідомлялося про те, що вченим вдалося виростити клітини рогівки та пересадити їх сліпим тваринам. Це допомогло повернути піддослідним тваринам зір і наблизити вчених до створення "ліків" від сліпоти.