Китайська місячна станція "Чан'е-4" і місяцехід "Юйту-2" були "розбуджені" сонячним світлом і вийшли зі сплячого режиму, у який увійшли на час місячної ночі, повідомляє агентство "Сіньхуа". Зазначається, що "пробудження" станції сталося увечері 30 січня, а місяцехода – ввечері 29 січня.
Тривалість місячного дня становить 14 земних, тривалість місячної ночі – стільки ж. Станція увійшла в сплячий режим через брак сонячної енергії. Вчені відзначають, що і ровер і станція вийшли із сплячого режиму автоматично, всі їхні наукові інструменти відновили роботу.
На даний момент місяцехід знаходиться на відстані 18 метрів від станції. За повідомленням китайського космічного агентства, зв'язок і передача даних між наземним пультом управління і зондом через супутник-ретранслятор Queqiao стабільні.
"Чан'е-4" запустили 8 грудня, вона здійснила посадку в кратері Кишеня 3 січня у 04:26 за Києвом. О 18:22 її покинув луноход "Юйту", оснащений панорамною камерою, радіолокатором, спектрометром для вивчення складу грунту і екзосфери Місяця і аналізатором нейтральних атомів.