Китай успішно запустив останній супутник навігаційної системи BeiDou-3, яка повинна стати конкурентом американської GPS, російської ГЛОНАС та європейської Galileo. Як повідомляє ВВС, китайська система складається з 35 супутників і забезпечує глобальне покриття.
Наголошується, що запуск був запланований на минулий тиждень, але його перенесли. Під час тестів ракети-носія перед запуском були виявлені технічні проблеми.
Перша версія системи BeiDou, що означає "Велика Ведмедиця", була виведена з експлуатації в 2012 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Протягом останніх 20 років космічна програма Китаю активно розвивалася, оскільки Пекін активно інвестує в розробку новітніх високотехнологічних систем. У 2003 році Китай став третьою країною, яка запустила власну пілотовану космічну місію. Відтоді Китай також створив дві експериментальні орбітальні станції і запустив два ровера на Місяць.
Відзначається також, що запуск супутника відбувся на тлі наростання напруги у відносинах Пекіна і Вашингтона. Зокрема, Міністерство закордонних справ Китаю у вівторок заявило про можливість "відповіді" на дії США з визнанням чотирьох китайських ЗМІ іноземними місіями.