UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай відправив на орбіту капсулу з ДНК рідкісного виду тигра

Мета цієї місії – забезпечити збереження популяції.

Китайські вчені відправили на орбіту Землі капсулу, в якій знаходиться ДНК рідкісного виду південно-китайського тигра, повідомляє ТАСС з посиланням на China Daily. Зазначається, що мета цієї місії – забезпечити збереження популяції тварини, яка перебуває під загрозою зникнення.

У капсулі знаходиться ДНК тигра на ім'я Кан Кан, він живе в зоопарку міста Гуанчжоу. Капсула була запущена на орбіту за допомогою ракети-носія "Чанчжен-11". На думку дослідників, на висоті однієї тисячі кілометрів над Землею в умовах невагомості і низьких температур ДНК тигра може зберігатися протягом десятиліть і навіть століть. Дослідники сподіваються, що майбутні покоління зможуть використати ДНК для того, щоб відновить популяцію тварин на Землі або навіть виростити їх на інших планетах.

Найближчим часом компанія Shainghai ManWei Technology має намір створити космічний банк генів, в якому будуть зберігатися мільйони зразків. Згідно з планом компанії, цей генний матеріал потім треба переправити на Марс і "планети, подібні до Землі".

Раніше повідомлялося про те, що на борту МКС були виявлені стійкі до антибіотиків бактерії. Відзначається, що штам Enterobacter, який був виявлений на борту МКС, не небезпечний для людини, але сам факт виявлення бактерій викликає занепокоєння у фахівців.