Китай створив у районі Хуайжоу найбільшу в світі випробувальну станцію технології зв'язку п'ятого покоління 5G, повідомили в міністерстві промисловості і інформатизації країни агентству "Сіньхуа".
У роботі дослідної мережі беруть участь провідні китайські і зарубіжні компанії, які забезпечать умови для тестування терміналів, що дозволить сприяти формуванню стандарту зв'язку 5G та розвитку виробництва в цій галузі.
За словами голови китайської групи з розробки і просування технології 5G, над реалізацією проектів у китайській дослідній мережі беруть участь провідні світові підприємства з розробки і виробництва систем, пристроїв і приладів, включаючи Ericsson, Huawei, Nokia, ZTE, DTT і Intel.
Перший етап розробки і випробувань мережі вже завершено, на даний момент почалися випробування в рамках другого етапу.
За повідомленням міністра промисловості та інформатизації КНР Мяо Вея, в програмі "Зроблено в Китаї-2025" містяться заходи щодо забезпечення прориву в освоєнні технології 5G, а план соціально-економічного розвитку Китаю на 13-у п'ятирічку (2016-2020 рр.) передбачає активне просування розвитку технології 5G і початок її комерційної експлуатації в країні у 2020 році.
Раніше повідомлялося про те, що вчені з Університету Суррея у Великобританії змогли досягти швидкості бездротової передачі даних у 1 Тбіт/с. Швидкість 1 Тбіт/с у 65 тисяч разів вища, ніж середня швидкість завантаження даних в мобільних мережах четвертого покоління, що існують на сьогоднішній день. Теоретично, така швидкість дозволить завантажувати на мобільний пристрій 100 повнометражних художніх фільмів за три секунди.