UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китайський супутник-шпигун збирав дані про діяльність військових апаратів США на орбіті – ЗМІ

Офіційно він називається «експериментальним супутником зв'язку».

Китайський супутник TJS-3, який був запущений у 2018 році, збирав інформацію про апарати інших країн, що знаходяться на геостаціонарній орбіті, повідомляє Space.com.

Tongxin Jishu Shiyan Weixing-3 (TJS-3), невизначено названий експериментальним супутником зв'язку, був відправлений на геостаціонарну орбіту наприкінці 2018 року. Потім він випустив невеликий субсупутник, можливо для перевірки своїх можливостей.

Читайте також: Секретний російський супутник розпався на орбіті, утворивши хмару уламків

Орбітальні дані свідчать, що в останні місяці TJS-3 зближувався з американськими апаратами. Зокрема, він спокійно дрейфував геостаціонарною орбітою, але зупинився, щоб ближче роздивитися супутники USA 233 і USA 298, які вважаються військовими супутниками зв'язку, керованими космічними силами США.

Супутники на геостаціонарній орбіті знаходяться на висоті 35786 кілометрів над планетою, де їхня швидкість відповідає обертанню планети, і вони здаються зафіксованими над однією точкою на поверхні внизу. Але космічний апарат, який трохи підвищує або знижує свою орбіту, може дрейфувати на захід чи схід стосовно інших і розглянути їх.

Веб-інструмент Satellite Dashboard показує, що 31 жовтня TJS-3 наблизився до супутника USA 233 на 6,2 кілометра.

В останні роки американські, російські та китайські супутники все частіше проводять розвідку супутників один одного на геостаціонарній орбіті, використовуючи близькі підходи для отримання зображень та інших даних.

Раніше Sky News з посиланням на держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніеля Крітенбрінка повідомило, що китайська супутникова компанія Spacety, внесена до «чорного списку» США, надавала аероснімки бойовикам ПВК «Вагнер». Це допомагало їм коригувати свої удари на фронті України.