Китайський ровер «Юйту-2», який займається вивченням зворотного боку Місяця, передав на Землю нові знімки, в тому числі, 3D-зображення поверхні супутника нашої планети. Як повідомляє space.com, ровер і станція вже завершили 23 місячний день досліджень і почали 24.
Зокрема, «Юйту-2» отримав знімки, на яких можна побачити кратер Карман, а також ландшафт Місяця. Під час минулого місячного дня «Юйту-2» не зміг наблизиться до місячного каменя, який вчені вважають цікавим об'єктом досліджень. Але за допомогою спектрометру йому вдалося вивчити інші зразки породи.
Відзначається також, що за допомогою знімків вчені вивчають ландшафт Місяця і намагаються вибрати маршрут для ровера. За їх допомогою вони шукають можливі перешкоди на його шляху, які можуть привести до втрати «Юйту-2» або неможливості його проходження далі.
Станція «Чан'е-4» і ровер «Юйту-2» були розроблені з розрахунком на те, що вони зможуть пропрацювати на Місяці один рік і три місяці відповідно. Разом з тим, вони досі продовжують успішно працювати і немає ніяких передумов до того, що вони зіткнуться з якимись труднощами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Китайську станцію "Чан'е-4" запустили 8 грудня, вона здійснила посадку в кратері Карман 3 січня 2019 року о 04:26 за Києвом. О 18:22 її покинув місяцехід "Юйту", оснащений панорамною камерою, радіолокатором, спектрометром для вивчення складу грунту і екзосфери Місяця і аналізатором нейтральних атомів.