UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китайський апарат знайшов «подвійний» доказ існування води на Місяці

Воду знайшли в Океані Бур на супутнику Землі.

Китайська місія «Чан'е-5», в рамках якої на Землю були доставлені зразки місячного ґрунту, дозволила знайти свідчення існування води на Місяці. Причому, це було зроблено як під час аналізу на місці, так і в матеріалах, які були передані на нашу планету, повідомляє Space.com.

Місія «Чан'е-5» здійснила посадку на Місяці в 2020 році, завдяки чому вдалося зібрати наймолодший місячний матеріал з усіх, які коли-небудь вивчалися. Незабаром після цього спеціальний модуль стартував з Океану Бур на супутнику Землі, несучи зразки, які були передані на нашу планету.

Читайте також: Рогозін знову заговорив про будівництво російсько-китайської місячної станції

Сканування поверхні у цьому регіоні, яке здійснив модуль, а також аналіз матеріалу, проведений у лабораторії, підтвердили існування води на Місяці.

«Вперше у світі результати лабораторного аналізу місячних зразків та спектральні дані досліджень місячної поверхні на місці були використані спільно для вивчення наявності, форми та кількості «води» у місячних зразках», - заявив Лі Чунлай планетолог з Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук (NAOC).

Разом з тим ці результати не свідчать про те, що на Місяці існують резервуари води. Швидше вони показують, що ґрунт та каміння місячної поверхні містять близько 30 гідроксильних частин на мільйон. Гідроксил, що складається з одного атома водню та одного атома кисню, є основою води.

Вчені також з'ясували, що джерело води знаходиться на Місяці і міститься в кристалічному мінералі, який називається апатитом. Менше гідроксилу, ніж очікувалося, надійшло від сонячного вітру – потоку заряджених частинок, що походить від Сонця і обрушується на Місяць, збагачуючи його поверхню.

Раніше вчені заявили, що вода на Місяці може мати земне походження. За їхніми словами, вона могла з'явитися на супутнику нашої планети завдяки дії «земного вітру» - потоку частинок, викинутих магнітосферою планети.