UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китайський апарат успішно зібрав першу партію місячного ґрунту

В рамках місії апарат повинен зібрати близько двох кілограмів зразків.

Посадковий модуль китайської автоматичної станції "Чан'е-5" успішно зібрав першу партію місячного ґрунту, яку потім відправить на Землю. Як повідомляє «Интерфакс», апарат успішно пробурив ґрунт на глибину два метри, підняв зразки геологічної породи і запакував в контейнер для подальшої відправки на нашу планету.

Надалі він за допомогою руки-маніпулятора повинен буде зібрати зразки ґрунту з поверхні Місяця. Всього в рамках місії посадковий модуль повинен зібрати близько двох кілограмів геологічної породи. На всю операцію відводиться близько 48 годин.

Тим часом орбітальний модуль станції з апаратом, що повертається на Землю, знаходиться в готовності до стикування з злітним апаратом, який передасть йому капсулу з ґрунтом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Посадковий модуль здійснив посадку на Місяць ввечері 1 грудня. Він здійснив посадку в районі піку Рюмкер в Океані Бур в західній частині видимого боку Місяця.

30 листопада комплекс посадкового модуля з вбудованим злітним апаратом відокремився від станції, яку на кругову навколомісячну орбіту вивела ракета «Чан'е-5».

Читайте також: Китайський місяцехід зробив 3D-знімки зворотного боку Місяця

Запуск ракети «Чан'е-5» було здійснено з космодрому Веньчан 23 листопада,

У разі успіху політ стане першою подібною безпілотною місією, а Китай - першої за останні 44 роки країною, яка доставить проби місячної породи на Землю.

Попередня місія була організована СРСР у 1976 році, коли проби ґрунту з поверхні супутника Землі збирав апарат «Луна-24».