Китайський марсохід «Чжуронг» передав на Землю перші знімки з поверхні Червоної планети. Ровер зробив знімки, знаходячись на посадочній платформі, разом з якою він здійснив посадку на Марс 15 травня, повідомляє ВВС.
Так, на одному зі знімків можна побачити сонячні панелі самого «Чжуронга». Китайські вчені сподіваються, що він зможе пропрацювати мінімум 90 днів на Марсі, вивчаючи Рівнину Утопія.
Головні цілі марсохода - пошук слідів життя на Червоній планеті, а також дослідження її поверхні і навколишнього середовища.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
До цього часу тільки США вдавалося висадити апарати на Марсі і провести за їхньою допомогою дослідження. Такі дослідження почалися ще в 1976 році, останнім на даний момент американським ровером на Марсі є марсохід Perseverance, який здійснив посадку в лютому. Китай має намір стати другою країною, якій це вдалося.
Цього року країна також запустила перший модуль майбутньої космічної станції. Ракета-носій, яка її вивела на орбіту, неконтрольовано падала на Землю, її уламки впали в Індійський океан. Після цього в NASA виступили з критикою Китаю, заявивши, що країна «не дотримується встановлених стандартів» щодо власного космічного сміття.