UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені зібрали перший урожай з зерен рису, що побували в космосі

Дослідники вважають, що це допоможе забезпечити їжею більшу кількість людей.

Китайські вчені заявили про те, що їм вдалося зібрати перший урожай з насіння рису, яке 23 дня побувало в космосі на борту апарату місії «Чан'е-5». За словами фахівців, це дозволить поліпшити якість зерен рису, забезпечити продовольчу безпеку країни, а також закласти основу для майбутніх пілотованих місій, повідомляє Global Times.

Рис вирощували протягом чотирьох місяців у центрі космічної селекції Південно-Китайського сільськогосподарського університету. Всього вчені виростили дві тисячі паростків «космічного рису». За словами дослідників, вирощений рис обіцяє хороший врожай, оскільки їм вдалося зібрати три пакети зерен довжиною сантиметр.

Вчені відзначають, що кращі зерна будуть вирощувати в лабораторії, а потім висаджувати на поля, що, на їхню думку, дозволить створити нові сорти рису. А це, в свою чергу, має підвищити врожайність рису в Китаї.

У китайських соцмережах вже з'явилися питання про те, коли «рис з небес» з'явиться на столах китайців. Разом з тим, вчені попереджає, що пройде не менше трьох-чотирьох років, перш ніж зерна опиняться на ринку. Перед цим рис повинен пройти серію тестів, порівнянь і випробувань.

За словами дослідників, для використання на національному рівні будуть допущені тільки високоврожайні і високоякісні сорти, які продемонструють стійкість до хвороб.

Аналітик з космічних питань Вань Янань вважає, що рис може допомогти в майбутніх тривалих місіях на Місяць і Марс, а також стати додатковим джерелом їжі для астронавтів, які будуть вирощувати його в космосі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Китай запропонував відправити «космічний флот» для захисту Землі від астероїда

Китайський зонд "Чан'е-5", що складається з орбітального, посадкового, злітної і повертається модулів, був запущений 24 ноября.1 грудня космічний апарат здійснив посадку на Місяці, через 48 годин - злітний апарат доставив його до орбітального модуля для повернення на Землю.

Політ став першою подібною безпілотною місією, а Китай - першою за останні 44 роки країною, яка доставила проби місячної породи на Землю.

Попередня місія була організована СРСР у 1976 році, коли проби ґрунту з поверхні супутника Землі збирав апарат «Луна-24».