UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай завершив історичну посадку космічного корабля на Марс

Китайський космічний корабель без екіпажу успішно приземлився на поверхню Марса.

Державне інформаційне агентство Сіньхуа повідомило, що китайський космічний корабель без екіпажу успішно приземлився на поверхню Марса в суботу, що зробило Китай другою космічною державою після США, яка приземлилася на Червоній планеті.

Космічний корабель Tianwen-1 приземлився на території великої рівнини, відомої як Utopia Planitia, "вперше залишивши китайський слід на Марсі", - повідомляє агентство Сіньхуа.

Голова КНР Сі Цзіньпін направив вітання всім учасникам місії.

«Ви були досить сміливі, щоб прийняти виклик, прагнули до досконалості і помістили нашу країну в передові ряди в області дослідження планет», - сказав він. «Ваше видатне досягнення назавжди залишиться в пам'яті Батьківщини і народу».

Корабель покинув орбіту близько 17:00 за Гринвічем в п'ятницю (01:00 за пекінським часом в суботу). За повідомленням China Space News, посадковий модуль відокремився від орбітального апарату через три години і увійшов в атмосферу Марса.

У ньому йшлося про те, що процес посадки складався з «дев'яти хвилин жаху», коли модуль сповільнювався, а потім повільно знижувався.

Читайте також: Марсохід Perseverance виявив загадкові камені на Червоній планеті

Офіційний час посадки 23:18 за Гринвічем (7:18 за пекінським часом), повідомляє "Сіньхуа" з посиланням на Національне космічне управління Китаю. Марсоходу потрібно більше 17 хвилин, щоб розгорнути сонячні панелі і антену і відправити сигнали наземним диспетчерам на відстані більше 320 мільйонів кілометрів. Марсохід під назвою Zhurong тепер буде обстежувати місце посадки, перш ніж покинути свою платформу для проведення інспекцій. Названий на честь міфічного китайського бога вогню, Чжуронг має шість наукових інструментів, включаючи топографічну камеру з високою роздільною здатністю, передає Reuters.

Він вивчатиме поверхню грунту і атмосферу планети. Чжуронг також буде шукати ознаки прадавнього життя, в тому числі будь-які підземні води і лід, використовуючи георадар.

Тяньвень-1, або «Питання до небес», за китайським віршем, написаним два тисячоліття тому, - це перша незалежна місія Китаю на Марс. Зонд, запущений спільно з Росією в 2011 році, не покинув орбіту Землі.

П'ятитонний космічний корабель стартував з південного китайського острова Хайнань в липні минулого року за допомогою потужної ракети Long March 5.

Після більш ніж шести місяців в дорозі Tianwen-1 в лютому досяг Червоної планети, де з тих пір знаходиться на орбіті.

Якщо Zhurong буде успішно розгорнуто, Китай стане першою країною, яка вийде на орбіту, приземлиться і випустить марсохід в своїй першій місії на Марс.

Перша успішна посадка була здійснена НАСА «Вікінг-1» в липні 1976 року, а потім «Вікінг-2» у вересні того ж року. Зонд Марса, запущений колишнім Радянським Союзом, приземлився в грудні 1971 року, але зв'язок був втрачений через кілька секунд після приземлення.