UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай запустив на орбіту 14 нових супутників

Серед названих завдань супутників – зондування землі для аграрної промисловості та запобігання тяжким наслідкам стихійних лих.

15 січня Китай успішно запустив ракету Long March-2D, відправивши до космосу 14 нових супутників від семи розробників, передає Xinhua.

Ракета стартувала з космодрому Тайюань у північнокитайській провінції Шаньсі.

Супутники, включаючи Qilu-2 та Qilu-3, вийшли на заплановані орбіти. Це оптичний супутник високої роздільної здатності та широкосмуговий оптичний супутник з корисним навантаженням у вигляді оптико-вимірювальних приладів для спостереження Землі.

Супутники надаватимуть східно-китайській провінції Шаньдун послуги дистанційного зондування для землеустрою, сільського та лісового господарства, охорони навколишнього середовища, запобігання та ліквідації наслідків стихійних лих. Вони також будуть працювати в координації з супутником Qilu-1, що знаходиться на орбіті.

Читайте також: Супутник NASA впав на Землю через 38 років на орбіті

Це був 462-й політ із використанням ракети серії Long March. Ракета Long March-2D розроблена Шанхайською академією технології космічних польотів, дочірньою компанією Китайської корпорації аерокосмічної науки та техніки.

Водночас немає гарантії того, що Китай розкрив усі цілі запуску понад 10 нових супутників. Наприклад, у вересні західні аналітики акцентували на тому, що запущений у космос китайський супутник Yaogan 33 може бути шпигуном, а не просто інструментом аграріїв та кліматологів.