Міністерство науки та технологій Китаю опублікувало перший набір етичних принципів для регулювання штучного інтелекту (ШІ), передає South China Morning Post.
Головна мета документу - забезпечити гарантію, що штучний інтелект завжди перебуватиме під контролем людей.
Штучний інтелект повинен:
- бути контрольованим;
- бути надійним;
- покращувати добробут людей;
- сприяти справедливості та правосуддю;
- захищати конфіденційність та безпеку особистих даних користувачів;
- підвищувати етичну грамотність.
Також етичні принципи забезпечують право людини на:
- самостійне прийняття рішень;
- вибір - користуватися чи ні послугами ШІ;
- припинення взаємодії з ШІ в будь-який момент;
- припиняти роботу самого ШІ в будь-який час.
«Нові керівні принципи штучного інтелекту - це чітке повідомлення технічним гігантам, які побудували цілі бізнес-моделі на алгоритмах рекомендацій», - кажуть у німецькому аналітичному центрі Mercator Institute for China Studies. Маються на увазі пошукові системи та соціальні мережі, які збирають усю можливу інформацію про користувачів, щоб змусити їх більше проводити часу на їхніх платформах та купувати більше товарів.
Влада Китаю хоче зробити країну світовим лідером у галузі штучного інтелекту до 2030 року - відповідний план «перемоги над США» Державна рада Китаю розробила у 2017 році.
До слова, у серпні Пентагон повідомив про початок тестування штучного інтелекту, який зможе передбачати кроки інших держав за кілька днів до того, як вони їх зроблять. Це зможе запобігати появі нових військових конфліктів або до ескалації існуючих. Для прогнозу використовують, зокрема, дані розвідки, супутникові знімки, сенсори в полі та радари.