UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай успішно запустив потенційно багаторазову ракету «Чанчжен-8»

Ракета вивела на орбіту п'ять супутників.

Китай успішно провів перший запуск своєї нової ракети «Чанчжен-8», яка вивела на орбіту п'ять супутників. Запуск відбувся о 12:37 за місцевим часом (6:37 за Києвом), повідомляє Naked science.

Через 15 хвилин після старту ракета досягла геліосинхронної орбіти на висоті 512 кілометрів. Тут від неї відокремилися п'ять апаратів, серед яких - експериментальна розробка. Решту чотири експлуатуватимуть приватні компанії. Серед них - ефіопський ET-SMART-RSS (ETHSAT-6U), апарат дистанційного зондування Землі «Хайс-1» і супутник зв'язку Apocalypse 12.

Цей запуск став 356 за рахунком для ракет серії «Чанчжен» і першим для носія «Чанчжен-8». Вона являє собою двоступеневу середню ракету-носій, яка отримала рідинні низькотемпературні двигуни, що використовують екологічно чисте паливо - рідкий водень і рідкий кисень. За даними з відкритих джерел, на низьку опорну орбіту «Чанчжен-8» може вивести вантаж масою до 8400 кілограмів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Важка ракета-носій Delta IV стартувала на орбіту з секретним супутником

23 листопада Китай запустив місію «Чан'е-5» зі збору зразків місячного грунту. 1 грудня космічний апарат здійснив посадку на Місяці, через 48 годин - злітний апарат доставив його до орбітального модуля для повернення на Землю.

Політ став першою подібною безпілотною місією, а Китай - першою за останні 44 роки країною, яка доставила проби місячної породи на Землю.

Попередня місія була організована СРСР у 1976 році, коли проби ґрунту з поверхні супутника Землі збирав апарат «Луна-24».