Влада Китаю заявила про намір побудувати в Тибеті надпотужну гравітаційну електростанцію гребельного типу. Вона зможе генерувати втричі більше електроенергії, ніж «Три ущелини» - найбільша в світі ГЕС, повідомляє Phys.org.
Інженери держкомпанії PowerChina збираються перегородити річку Ярлунг Зангбо (Ялуцангпо) в її нижній течії в окрузі Медог. Відзначається, що річка в цьому місці залишає Гімалаї і направляється до Індії, перетинаючи найглибший і довгий каньйон в світі з висотою понад 1500 метрів.
Будівництво греблі позначено в п'ятирічному плані Китаю, який був опублікований в березні. Разом з тим, в ньому не були прописані детальний план будівництва або бюджет.
У Пекіні будівництво дамби називають екологічною альтернативою викопному паливу. Разом з тим, воно може зіткнутися з протестами екологів, як це було у випадку з дамбою «Три ущелини». Будівництво йшло в 1994-2002 роках і 1,4 мільйона жителів вгору за течією були змушені переселитися через підйом рівня води.
Екологи також зазначають, що будівництво дамби вплине на біорізноманіття. Вона заблокує міграцію риб, а також потік осадових порід, які збагачують грунт вниз за течією під час щорічних повеней. Стурбованість також викликає те, що в регіоні зосереджено безліч тибетських пам'яток, які можуть постраждати після будівництва дамби.
Стурбовані будівництвом дамби і в Індії, де вважають, що Китай рухається на шляху до отримання контролю над системами постачання водою в Південній Азії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше швейцарські вчені описали проєкт створення точної цифрової копії Землі. Створення такого «двійника» дозволить змоделювати майбутні зміни клімату і зробити необхідні кроки для підготовки або запобігання екстремальних подій.