UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай може відправити місію з вивчення Венери – ЗМІ

Очікується, що місію буде запущено у 2026 році.

Китай планує запустити місію Venus Volcano Imaging and Climate Explorer (VOICE), яка буде займатися  вивченням атмосфери та геології Венери. Як повідомляє Space.com, планується, що місія буде запущена у 2026 році, а до Венери прибуде у 2027 році.

Читайте також: Сонячний зонд NASA зробив знімки поверхні Венери

Запущений апарат працюватиме на круговій полярній орбіті на висоті 350 кілометрів, що дозволить йому вивчити геологічну еволюцію Венери, теплові та хімічні процеси у її атмосфері, а також взаємодію між поверхнею та атмосферою. Крім того, однією з цілей апарату буде вивчення потенційно придатного для життя середовища у венеріанських хмарах.

Наукові інструменти включатимуть поляриметричний радар з синтетичною апертурою S-діапазону, який зможе зазирнути крізь хмари Венери та скласти карту поверхні, а також мультиспектральний формувач зображень, який зможе спостерігати за Венерою в ультрафіолетовому, видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах.

Зазначається, що VOICE це поки що місія – кандидат, вона розглядається окремо від основної на даний момент космічної програми Китаю з дослідження Місяця. Можливість запуску апарату до Венери розглядається як одна з 13 місій-кандидатів у рамках третьої стратегічної пріоритетної програми Китайської академії наук.

VOICE конкурує з трьома іншими місіями в категорії планетології та науки про Землю: E-type Asteroid Sample Return для збору зразків з астероїда 1989 ML та доставки їх на Землю, дослідження клімату та атмосфери на низькій навколоземній орбіті, Супутникова місія спостереження за поверхневими течіями океану.

Раніше вчені з Карлтонського університету заявили про те, що перетворити Венеру на пекло, яким вона є на даний момент, могла не близьке розсташування до Сонця, а вулканічна активність. Вона викликала парниковий ефект, який, як вважають вчені, мало не занапастив і Землю.