UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кишкові бактерії виявилися здатні накопичувати ліки

У результаті змінюється кількість і терміни потрапляння препарату в організм людини.

Вчені з Європейської молекулярно-біологічної лабораторії (EMBL) заявили про те, що деякі види бактерій, які присутні в кишечнику людини, здатні накопичувати ліки. На думку дослідників, це може впливати на побічні ефекти після прийняття препаратів, повідомляє Science alert.

У ході дослідження вчені провели лабораторні експерименти на 20 видах бактерій, які живуть в кишечнику. Дослідники спостерігали за тим, як вони реагують на 15 різних медикаментів. Виявилося, що по більшій частині бактерії накопичували препарати, не вносячи зміни в них.

«Це показує, що ми повинні лікувати мікробіом як один з наших органів», - заявив один з авторів дослідження Бенкет Борк. За словами дослідників, медикаменти можуть не тільки впливати на метаболізм і поведінку бактерій, але також впливати на розподіл і баланс їхніх популяцій.

Крім того, те, що бактерії накопичують медикаменти, може знижувати ефективність таких препаратів. Це відбувається через те, що при розрахунку дозування не враховується «захоплення» медикаментів бактеріями.

Це також може впливати на побічні ефекти після прийняття препаратів, оскільки режим прийому медикаментів змінюють «невидимі руки» бактерій.

Разом з тим, для того, щоб з'ясувати, наскільки серйозно таке накопичення впливає на організм людини, необхідні подальші дослідження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: ВООЗ почала тестування трьох ліків від COVID-19

Раніше американські вчені проаналізували молекули ДНК, виділені з грунту, і виявили дивні фрагменти, не схожі ні на що, виявлене досі. Ці молекули помітно відрізняються від генів бактерій, вірусів або інших організмів.