UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кішки здатні розуміти фізику – вчені

Кішки здатні по звуку визначити наявність предмета в закритому контейнері.

Японські біологи заявили про те, що кішки здатні усвідомлювати причинно-наслідкові зв'язки і приймати базові фізичні закономірності світу. Висновки вчених були опубліковані в журналі Animal Cognition.

Раніше вчені вже довели, що кішки можуть по звуку локалізувати місцезнаходження прихованого об'єкта. Тепер же дослідники вирішили перевірити, чи зможуть кішки визначити наявність прихованого об'єкта в закритому контейнері по звуку, який він видає при трясці. Потім контейнер перевертався, а вчені стежили за тим, чи буде тварина очікувати, що предмет випаде з нього. У дослідах брали участь 30 кішок.

Читайте також: Фотографії підсилюють емоції від того, що відбувається – вчені

На думку авторів дослідження, ці досліди дозволяють простежити досить складні здібності: локалізувати об'єкт за побічно пов'язаним з ним звуком, а також розуміти, що він, падаючи з перевернутого контейнера, виявиться внизу.

У ході досліджень вчені встановили, що контейнери, які шумлять, цікавлять кішок більше, крім того, вони очікують випадання вмісту з них після перевертання ємності. Якщо ж предмет був м'яким і не видавав звуків при струсі, він дуже дивував кішок і вони набагато більш уважно вивчали його.

Раніше вчені встановили, що новокаледонські ворони, галки й інші воронові птахи не поступаються в інтелекті і ступеню контролю шимпанзе, незважаючи на величезні відмінності у масі мозку.