Вчені з США повідомили про здібності кішок заражати один одного коронавірусом. В ході експерименту здатність передавати інфекцію була підтверджена навіть у тварин, не виявляють симптомів COVID-19, посилаючись на дослідження вчених з університету Вісконсіна, повідомляє Associated Press.
У ході експерименту дослідники заразили трьох кішок коронавірусом, взятих у людей. Потім кожну з інфікованих кішок помістили разом зі здоровим тваринам. Після закінчення п'яти днів коронавірус був виявлений у всіх трьох раніше здорових кішок, причому жодне з уже шести заражених тварин не демонструвало симптомів COVID-19.
"Не було ні чхання, ні кашлю, у них (РЕД: кішок) не піднімалася температура і не знижувався вагу. Якби господар тварини подивився на них... він би нічого не помітив", - розповів один з авторів дослідження, експерт-вірусолог Пітер Хальфманн.
У той же час він закликав не панікувати і керуватися здоровим глуздом у питаннях гігієни - не цілувати тварин і протирати поверхні в будинку.
На думку дослідників, результат цього експерименту доводить необхідність знову вивчити можливість потенційної передачі вірусу від котів до людини.
У той же час Американська ветеринарна медична асоціація (AVMA) у своїй заяві вказала на те, що навіть якщо тварина може бути навмисно заражене в лабораторії, це "не означає, що воно буде легко заражене тим же вірусом в природних умовах".
В даний час немає свідчень здібності коронавіруса передаватися від котів до людини, зате випадки зараження тварин людьми вже були зареєстровані. Так, на початку квітня у декількох тигрів і левів у зоопарку Бронкса у місті Нью-Йорку був діагностований COVID-19. Крім того, китайські вчені виявили антитіла до коронавирусу у 102 кішок в китайському Ухані.
Є також свідоцтва того, що кішки при зараженні коронавірусом можуть відчувати респіраторні симптоми, схожі з тими, які проявляються у людини.
Також повідомлялося, що вчені з Американського хімічного співтовариства пояснили незвичайний ранній симптом COVID-19 – повну або часткову втрату нюху. За їх словами, їм вдалося знайти в носових порожнинах мишей білки, які необхідні коронавирусу,
Вірус SARS-CoV-2 проникає в клітини живих істот через мембрани. На поверхні клітин є "двері" у вигляді ферменту TMPRSS2 і білка ACE2, який є рецептором білків коронавіруса. У ході нового дослідження вчені показали, що TMPRSS2 і ACE2 виробляються сустентакулярными клітинами порожнини носа, які переносять запахи з повітря в нейрони мозку.