Вчені NASA підтвердили, що Сатурн втрачає свої знамениті кільця з максимально можливою швидкістю, яка була визначена за допомогою даних, отриманих апаратами "Вояджер". Як повідомляє Science Daily, руйнування системи кілець відбувається через дію гравітації і магнітного поля планети.
Зазначається, що дослідники припускали, що "дощ з кілець", який падає на поверхню планети, призведе до зникнення системи її кілець через 300 мільйонів років. Разом з тим, дані, які були отримані станцією Cassini, показали, що матеріал кілець падає на екватор планети, що зменшує термін їхнього життя на 200 мільйонів років.
За допомогою інфрачервоного випромінювання вчені визначили кількість матеріалу, який падає на планету. Дослідники з'ясували, що кільця Сатурна сформувалися 100 мільйонів років тому, при тому, що вік самої планети становить близько чотирьох мільярдів років. Приблизно стільки ж знадобилося кільцю С на те, щоб стати таким же, яким воно є зараз. На думку вчених, раніше воно мало такою ж щільністю, як і кільце В.
"Нам пощастило побачити систему кілець Сатурна, яка, схоже, знаходиться в середині свого життя. Але, якщо кільця тимчасові, можливо, ми втратили можливість побачити подібні структури Юпітера, Урана і Нептуна", - заявив провідний автор дослідження Джеймс о'донахью.
Раніше вчені місії Cassini встановили, що кільця Сатурна продовжують існувати і не розлітаються в космос через вплив семи супутників планети.