UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хворі на COVID-19 заражають інших швидше, ніж вважалося – вчені

Симптоми захворювання починають виявлятися через два дні.

Перше у світі дослідження, під час якого добровольців заражали ковідом, показало, що симптоми захворювання починають виявлятися лише через два дні, а хворі стають джерелом інфекції та заражають оточуючих. Це набагато раніше, ніж вважалося досі, повідомляє ВВС.

До цього інкубаційний період вірусу оцінювався в п'ять днів.

Зазначається, що дослідження проводилося у спеціальному відділенні лікарні Royal Free Hospital та фінансувалося урядом Великої Британії. Керівником групи дослідників виступив Крістофер Чіу з Імперського коледжу Лондона.

Читайте також: Український фігурист захворів на коронавірус на Олімпіаді-2022 у Пекіні

Дослідження показало, що рівні вірусу SARS-COV-2 у носі та горлі досягали піку через п'ять днів, хоча учасники залишалися заразними в середньому протягом дев'яти та максимум 12 днів після зараження. Вчені відзначають, що їхні дані підтверджують рекомендації про те, що люди повинні знаходитися на карантині протягом 10 днів після появи симптомів або позитивного тесту на коронавірус.

У дослідженні брали участь 34 добровольці віком від 18 до 29 років, 18 з яких заразилися після введення низької дози вихідного штаму SARS-COV-2 через краплі в ніс. Ніхто не мав серйозних симптомів, хоча 13 людей тимчасово втратили нюх. Тільки один із учасників не відчував запахів і через шість місяців після завершення експерименту.

Високі рівні інфекції з'являлися спочатку у горлі та майже відразу ж у носі, досягаючи піку за п'ять днів. До цього основним джерелом зараження була слизова оболонка носоглотки.

Вчені також наголошують, що їхнє дослідження свідчить про важливість правильного носіння масок: так, щоб вони закривали не тільки рот, а й ніс. Дослідження також показало високу ефективність експрес-тестів на ковід.

За словами Венді Баркалай з Імперського коледжу Лондона, за часів, коли масове тестування не проводилося, карантин протягом 10 днів був правильним рішенням. Дослідження ж учених дозволило скоротити цей термін до п'яти днів у разі, якщо протягом двох наступних днів тестування на ковід є негативним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Нагадаємо, станом на 3 лютого в Україні зафіксовано 39620 нових випадків COVID-19. Це найбільша кількість зафіксованих випадків на добу від початку пандемії.

Головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що штам коронавірусу "Омікрон" незабаром витіснить штам "Дельта". За його словами, це може статися вже за півтора місяці. Світові тенденції підтверджують, що з витіснення одного штаму іншим потрібно до 8 тижнів поширення нового варіанта. Кузін повідомив, що пікові показники захворюваності припадуть на середину лютого.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!