Хакери з російської групи Cold River атакували 3 лабораторії ядерних досліджень у США. Вони створювали фальшиві сторінки для входу в систему для кожної установи і надсилали електронні листи вченим, аби змусити розкрити свої паролі.
Відповідно до інтернет-записів, перевірених Reuters і п’ятьма експертами з кібербезпеки, все відбулось у період із серпня по вересень минулого року, коли Путін заявив, що Росія буде готова використати ядерну зброю для "захисту своєї території".
Тоді Cold River завдала ударів по Брукхейвенській (BNL), Аргоннській (ANL) і Ліверморській національних лабораторіях Лоуренса (LLNL). У інформагентства є докази, як кіберзловмисники створюють підроблені сторінки входу для кожної установи та надсилають електронні листи науковцям-ядерникам, намагаючись змусити їх відкрити їхні паролі.
Reuters не зміг визначити, чому ці лабораторії були ціллю, і чи була будь-яка спроба злому успішною. Представник BNL відмовився від коментарів. LLNL не відповіла на запит про коментарі. Представник ANL передав запитання Міністерству енергетики США, яке відмовилося від коментарів.
За словами дослідників кібербезпеки та західних урядовців, компанія Cold River посилила свою хакерську кампанію проти союзників Києва після вторгнення в Україну. Кіберзлам проти лабораторій США стався, коли експерти ООН увійшли на контрольовану Росією територію України, щоб оглянути найбільшу в Європі атомну електростанцію та оцінити ризик того, що, за словами обох сторін, може бути руйнівною радіаційною катастрофою на тлі потужного обстрілу поблизу.