UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Хаббл» зробив знімок галактики, що "вмирає"

На зображенні можна побачити залишки спіральних рукавів, які колись оточували об'єкт.

Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали знімок лінзоподібної галактики NGC 1947, яка знаходиться на відстані 40 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Золотої Риби. Як відзначають дослідники, галактика втратила майже весь газ і пил зі спіральних рукавів, які колись оточували її.

На знімок потрапив диск, що залишився, який слабо світиться мільйонами зірок. Залишки спіральних рукавів теж можна побачити - вони прийняли форму ниток, «розкиданих» навколо об'єкта.

Оскільки галактика втратила більшу частину «палива» для появи нових зірок, малоймовірно, що вона зможе утворити нові світила. Вона продовжить повільно розчинятися і з часом зникне.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Астрономи уточнили відстань до найдальшої і найдавнішої з відомих галактик

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".