UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Хаббл» зробив знімок унікального космічного об'єкта із сузір'я Вітрил

Об'єкт Гербіга-Аро знаходиться на відстані 1400 світлових років від Землі.

Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали знімок незвичайних об'єктів, які розташовуються на відстані 1400 світлових років від Землі в сузір'ї Вітрил. Як повідомляється на сайті обсерваторії, на знімок потрапили об'єкти Гербіга-Аро, відомі як HH46 та HH47.

Об'єкти представляють собою тонкі веретеноподібні струмені речовини, які оточують газ і зірки. Механізм утворення таких об'єктів не був відомий до 1977 року. Тоді американський астроном Р.Д. Шварц і його колеги припустили, що подібні об'єкти можуть бути відбивною туманністю або ударною хвилею, утвореної газом, що випускаються зіркою, який взаємодіє з оточуючим середовищем.

Астрономам вдалося виявити в центрі довгих струменів матеріалу протозірку, яку на опублікованому знімку побачити не можна. Виявилося, що згустки матерії діаметром близько 10 світлових років були викинуті новонародженою зіркою і розлетілися на швидкості близько 150 кілометрів на секунду. Вони зіткнулися з оточуючим газом, в результаті чого з'явилися ударні хвилі, видимі на знімку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: «Хаббл» зробив знімок космічного «пісочного годинника»

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".