Астрономи за допомогою телескопа «Хаббл» отримали знімок галактики NGC 2188, яка розташовується в сузір'ї Голуба. Як наголошується на сайті обсерваторії, незважаючи на те, що на знімку здається, що галактика складається з вузької смужки тьмяних зірок, її класифікують як спіральну галактику з перемичкою.
Це відбувається через те, що галактика повернута до спостерігачів на Землі «боком». Тому її спіральні рукави і центр нам не видно. Але зате помітний тонкий вузький зовнішній край. Астрономи порівнюють такий ефект з обідньою тарілкою, яку повернули до спостерігача тільки зовнішнім краєм.
За оцінками вчених, галактика вдвічі менша за Чумацький Шлях. Вона розташовується в сузір'ї Голуба, яке було названо так на честь птаха Ноя з біблійних оповідань. За словами дослідників, сузір'я складається з тьмяних, але гарних, зірок і астрономічних об'єктів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".