UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Хаббл» зробив знімок «пернатої» галактики

Галактика розташовується на відстані 67 мільйонів світлових років від Землі.

Астрономи за допомогою телескопа «Хаббл» отримали новий вражаючий знімок галактики. На цей раз в об'єктив телескопа потрапила NGC 2775, спіральні рукави якої здаються покритими пір'ям.

Як відзначають вчені, зображення галактики показує, що історія зореутворення в ній була дуже тихою. У центрі NGC 2775 знаходиться відносно порожній галактичний балдж, в якому весь газ давно перетворився на зірки.

У спіральних рукавах галактики знаходиться безліч молодих блакитних зірок, які переплітаються з темними смугами пилу. Вважається, що комплекси цих гарячих синіх зірок з'являються через формування зірок в сусідніх газових хмарах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: "Хаббл" зробив незвичайний знімок яскравої галактики зі спалахами зореутворення

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".