Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали знімок спіральної галактики NGC 3254, яка знаходиться в сузір'ї Малого Лева. Вчені відзначають, що об'єкт виглядає як звичайна спіральна галактика, але у неї є секрет, «який ховається на видноті».
NGC 3254 - це сейфертовська галактика, тобто, спіральна галактика з активним ядром, яке виробляє потужні викиди газу. Такі об'єкти не рідкісні - приблизно 10% всіх галактик є сейфертовськими. Вони належать до класу активних галактик, надмасивні чорні діри в центрі яких активно поглинають речовину, що викидає величезну кількість радіації.
Найбільш яскравими ядра у сейфертовських галактик, таких як NGC 3254, здаються при спостереженнях в спектрі за межами видимого світла. Знімок «Хаббла» зроблений у видимому, ближньому інфрачервоному, ближньому і середньому ультрафіолетовому ділянках електромагнітного спектра. Якби зображення було зроблено на іншій хвилі спектру, воно виглядало б інакше, оскільки центр галактики яскраво світився б.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".