UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Хаббл» зробив знімок космічного «чорного ока»

Галактика знаходиться на відстані 17 мільйонів світлових років від Землі.

Астрономи за допомогою телескопа «Хаббл» отримали новий вражаючий знімок. На цей раз на ньому розташувалася галактика NGC4826, яка розташовується в сузір'ї Волосся Вероніки.

Як відзначають вчені, галактику часто називають «чорним оком» або «злим оком». А все через темну смугу пилу, яка простягається вздовж однієї зі сторін галактики.

NGC4826 привертає увагу астрономів своїм незвичайним рухом: газ в її зовнішніх і внутрішніх областях рухається в протилежних напрямках, що може свідчити про недавнє злиття з іншим об'єктом. У районах, в яких зустрічаються гази, що обертаються в різних напрямках, з'являються нові зірки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: «Хаббл» зробив знімок унікального космічного об'єкта із сузір'я Вітрил

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".