UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Хаббл» зробив знімок космічного «пісочного годинника»

Біполярна туманність знаходиться в сузір'ї Щит.

Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали новий приголомшливий знімок. На цей раз на ньому розташувалася біполярна планетарна туманність M1-63, яка знаходиться в сузір'ї Щит.

Як відзначають вчені, туманності, на зразок цієї, формуються тоді, коли зірка в центрі викидає зовнішні шари, залишаючи гігантську хмару газу і пилу. Вважається, що подвійна система в центрі туманності може створювати дивовижні форми, схожі на пісочний годинник або метеликів.

Такий ефект пов'язаний з тим, що матеріал, який відкидає зірка, направляється до її полюсів дією компаньйона. Це призводить до створення структури з двома «пелюстками», на зразок тієї, яка розмістилася на новому знімку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: «Хаббл» зробив знімок галактики в світлі зірки

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".