Галактики широко відомі як місця народження зірок завдяки тому, що в них зосереджуються великі кількості газу і пилу, які згодом об'єднуються в молекулярні хмари і формують зореутворюючі області. На знімку, який був зроблений телескопом «Хаббл», можна побачити новий клас зіркових колисок, відомий як «Вільноплаваючі газоподібні глобули, що випаровуються» або frEGG.
Представлений об'єкт відомий як J025027.7 + 600849, він розташовується в сузір'ї Кассіопеї.
Коли масивні зірки починають сяяти, все ще перебуваючи всередині молекулярної хмари, в якій вони сформувалися, їхнє випромінювання може іонізувати хмари водню і створити велику гарячу бульбашку з іонізованого газу. Усередині цьієї бульбашки газу і знаходяться frEGG - темні компактні кульки пилу і газу, в деяких з яких також народжуються зірки малої маси.
Кордон між холодним frEGG і гарячою бульбашкою газу на зображенні видно як фіолетові і сині плями.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".