UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Хаббл» показав результат зіткнення двох галактик

Два скупчення злилися і утворили нову галактику.

Вчені за допомогою телескопу «Хаббл» отримали знімок галактики NGC 34, яка знаходиться в сузір'ї Кита. Як відзначають дослідники, об'єкт більше нагадує якусь істоту з глибин океану, ніж галактику. Його зовнішні оболонки здаються майже прозорими, засіяними зірками і напівпрозорими «вусиками».

Пояснення такої незвичайної форми криється в минулому галактики. Кілька мільйонів років тому на її місці знаходилися дві спіральних галактики на шляху до зіткнення. Коли вони зіткнулися, їхні спіральні рукави були зруйновані.

На знімок «Хаббла» потрапив яскравий центр галактики, зіткнення дало поштовх до старту активного зореутворення. У міру того, як галактики будуть взаємодіяти одна з одною і ставати єдиним цілим, NGC 34 стане особливою галактикою, форма якої не схожа на жодну іншу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: «Хаббл» зробив знімок космічної «водостічної труби»

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".