UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Картинна галерея для небес": на плато Наска знайшли 168 нових геогліфів

50 з них зображують людей, інші - тварин і птахів.

Вчені за допомогою досліджень, проведених дронами, та аерофотозйомки змогли знайти ще 168 геогліфів плато Наска. На 50 з них зображені постаті, які нагадують людей, повідомляє Science Alert.

Як зазначає видання, плато Наска нагадує картинну галерею для богів, які дивляться з неба. Незважаючи на десятиліття досліджень, нам відомо лише про невелику частину малюнків, розміщених тут.

Минулого року археологи з Перу заявили, що поки що вдалося знайти лише 5% геогліфів, розташованих на плато. Наразі вчені з Ямагатського університету в Японії у співпраці з місцевими дослідниками працюють над тим, щоб виправити цю ситуацію. І їм удалося зробити нові відкриття.

Читайте також: Вчені знайшли найбільші малюнки на Землі

Серед нових 168 геогліфів не лише люди, а й фігури, що нагадують птахів, косаток, кішок та змій. Деякі взагалі є простими лініями або трапецієподібними візерунками.

Yamagata University

Сказати, коли було створено геогліфи, складно. Але поряд з ними виявили глиняні посудини, створені між 100 роком до нашої ери та 300 роком нашої ери. Багато малюнків знаходяться на плоскій місцевості, що ускладнює їх спостереження зверху. Крім того, вони були створені шляхом видалення каменів і уламків, відкриваючи грунт контрастного кольору, тому вони схильні до ерозії.

Але ситуація суттєво змінилася з появою дронів, які дозволяють спостерігати за поверхнею з повітря. Допомогла також технологія штучного інтелекту. Нові геогліфи, знайдені у 2019 році, було виявлено саме ШІ.

Але все ж таки геогліфи Наска – одна з найцікавіших загадок історії. З незрозумілої причини між 500 роком до нашої ери і 500 роком нашої ери громади, які мешкали в Перу, створили на місцевості малюнки, які можна роздивитися тільки зверху.

Призначення малюнків довгий час залишається спірним. Вважається, що вони призначалися для богів, які дивилися людей зверху вниз. Або вони використовувалися в астрономічних ритуалах і якимось чином відображали існуючі зірки.

У 1994 році, коли плато Наска увійшло до Списку всесвітньої спадщини, було відомо лише про 30 геогліфів. Але незабаром стало зрозуміло, що це лише вершина айсберга: до 2019 року дослідники виявили близько 200 геогліфів. З новим відкриттям їхня загальна кількість склала 358.