UA / RU
Підтримати ZN.ua

Карантин через коронавірус привів до зниження глобальної сейсмічної активності

Сейсмологи різних країн відзначили послаблення шуму, викликаного діяльністю людини.

Сейсмологи зі всього світу заявили про те, що їм вдалося зафіксувати ослаблення високочастотних коливань земної кори – шуму, який створюється діяльністю людини. Це пов'язано з тим, що уряди по всьому світу намагаються стримати поширення нового коронавірусу, вводячи обмеження на вільні переміщення та роботу громадських місць, повідомляє Naked science.

Першими на це звернули увагу вчені з Бельгії. Дослідники Бельгійської королівської обсерваторії заявили про те, що співробітники перейшли на віддалену роботу, а сейсмометри фіксують помітне зниження коливань через падіння людської активності. "Якщо пройшов сніг, то все тихо, а якщо проходить марафон, то ми можемо помітити, що побігли люди", - поділився співробітник обсерваторії Томас Лекок.

Про аналогічне падіння шуму і заявили вчені з Франції, Нової Зеландії і Великої Британії. Самі по собі ці дані не стали абсолютною несподіванкою, але вчені мають намір використати період затишшя, щоб зрозуміти, наскільки сильно впливав шум, вироблений людством на одержувані дані. Це дозволить в подальшому більш ефективно виділяти потрібний сигнал.

Крім того, подібні високочастотні коливання створюються і багатьма природними процесами, включаючи вітер і хвилювання океану. У густонаселених районах вони практично придушуються шумом людської діяльності, але тепер виявилися більш помітні. Цей рідкісний момент варто використовувати для того, щоб краще з'ясувати їхні властивості і навчитися за їх допомогою отримувати більше інформації про те, що відбувається під поверхнею Землі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

В умовах зростання числа хворих і розповсюдження інфекції, влада багатьох країн змушена посилювати і подовжувати карантинний режим. В США обмеження для цивільного населення продовжили до кінця квітня. В Італії тривалий карантинний режим ускладнився початком масових заворушень. У той же час Європа і США домовилися про співпрацю у боротьбі з пандемією, а фармацевтичні компанії всього світу розробляють препарати для лікування від COVID-19.