У зв'язку з поширенням нового коронавірусу багато країн вводить заборону на роботу кафе і ресторанів, обмежує збори громадян та їхнє пересування. До числа таких країн належить і Україна: з 18 березня по 3 квітня в нашій країні буде посилено карантинні заходи.
У зв'язку з тим, що людям радять залишатися вдома, все більш актуальним стає питання доставки їжі та продуктів додому. Разом з тим, воно піднімає два інших питання: чи безпечно це? Та чи етично змушувати кур'єрів пересуватися містом, якщо сама людина цього уникає?
Як повідомляє Eater, безумовно, доставка їжі безпечна. На даний момент немає ніяких доказів того, що COVID-19 передається через харчові продукти. Про це свідчать дані Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) США. Разом з тим, є свідчення можливої "фекально-оральної" передачі, тобто, він може передаватися через немиті руки або забруднену таким чином їжу або воду. Це не означає, що користуватися доставкою їжі не можна, але потрібно бути впевненим в тому, що в ресторані, який готує їжу, дотримуються правил особистої гігієни працівників.
Відповідь на друге питання більш складна: з одного боку, кур'єри піддаються більш високому ризику зараження, адже можуть доставляти їжу тим, хто хворіє, але з іншого – таким чином вони можуть підтримувати свої сім'ї і оплачувати рахунки.
Якщо ви все-таки вирішили скористатися доставкою, то виберіть той спосіб, який вам більше підходить. Якщо у улюбленого ресторану або кафе є власна служба доставки, можна скористатися нею безпосередньо. В цьому випадку не потрібно платити за роботу сторонніх служб.
Якщо цей параметр недоступний, то можна скористатися службою доставки. В цьому випадку можна розглянути кілька варіантів і вибрати ту, яка відповідає необхідним для вас критеріям. Наприклад, вона пропонує кращий захист своїх співробітників або допомагає ресторанам, бізнес яких знаходиться під загрозою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Доставка продуктів і страв в Україні
Багато ресторанів організували власну доставку по району їхнього перебування, а іноді - і по всьому місту. Інформацію можна уточнити по телефону або на офіційних сайтах. Якщо ж такої послуги немає, то можна скористатися роботою служб доставки. Важливий нюанс: ті заклади, які раніше не співпрацювали з великими службами доставки, після введення карантину відчувають труднощі при підписанні договорів через надмірний попит.
Служби доставки
Eda.ua – всеукраїнський сервіс доставки, працює в 28 великих містах, серед яких Київ, Одеса, Житомир, Вінниця, Миколаїв, Львів, Харків, Дніпро, Кривий Ріг, Запоріжжя. Доставка може бути здійснена з ресторанів, кафе, супермаркетів і магазинів цілодобово. Вартість доставки залежить від району.
Glovo – міжнародна служба доставки, яка деякий час працює в Україні. Їжу можна замовляти з кафе, ресторанів, закусочних, магазинів, супермаркетів. Замовити можна не тільки їжу, але й інші товари, наприклад, медикаменти. Оформлення замовлення можна зробити на сайті або в додатку для iOS і Android.
"Екіпаж-сервіс" - українська служба, яка працює в 28 містах. Замовити можна їжу з 800 закладів. На сайті зазначається, що середній час доставки по Києву складає 60 хвилин.
Uber Eats – служба доставки працює в Києві, Харкові, Одесі та Львові. Їжу можна замовити з сотень ресторанів, а оплата за замовлення автоматично знімається з карти. З 17 по 31 березня компанія пропонує користувачам безкоштовну доставку при замовленні від 250 гривень. Для цього потрібно скористатися спеціальним промокодом: KYIVDELIVERYMARCH для Києва, LVIVDELIVERYMARCH для Львова, ODESADELIVERYMARCH для Одеси, і KHARKIVDELIVERYMARCH для Харкова. Кількість замовлень необмежена.
ROYAL SERVICE – сервіс працює в Києві і доставляє їжу з ресторанів міста. Час доставки складає від 50 до 90 хвилин, оплата можлива готівкою або карткою.
Raketa – сервіс працює в Києві, Харкові, Львові, Одесі та Дніпрі. Замовити доставку можна за допомогою програми для Android або iOS.