UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канадці розробили наручний годинник з можливостями сучасного смартфона

Розробка, яка отримала найменування Neptune Pine, є самостійним пристроєм з можливістю підключення до Мережі. Дисплей апарата має діагональ 2,4 дюйма. Також передбачено 5-мегапіксельну камеру, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, FM-РАДІО та монітор серцевого ритму.

Канадська компанія-стартап Neptune Computer має намір вивести на ринок оригінальний комунікатор Pine, що надягається на зап'ястя, як звичайний годинник, повідомляє Ferra.ru з посиланням на Android Police.

Розробка, яка отримала найменування Neptune Pine, є самостійним пристроєм з можливістю повноцінного підключення до Мережі, а також здатним приймати і здійснювати дзвінки, для чого в ньому передбачено використання карток micro-SIM. Працювати Neptune Pine буде під управлінням операційної системи Leaf OS, яка представляє оптимізовану для роботи на дуже маленькому екрані ОС Android.

Дисплей апарата має діагональ 2,4 дюйма (роздільна здатність 320x240 пікселів), що не так вже і мало для пристрою подібного типу. Також передбачено 5-мегапіксельну камеру, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, FM-РАДІО та монітор серцевого ритму. Процесор стоїть гігагерцевий одноядерний ARM Cortex-A9, акумулятор - літій-іоннний ємністю 800 мАг, що забезпечує до 5 годин роботи в режимі розмови або до 120 годин в режимі очікування.

Neptune Pine легко знімаються з ремінця-браслета для прийому дзвінків, набору повідомлень тощо. Вартість пристрою орієнтовно складе від 335 доларів за модель з 8 ГБ пам'яті до 395 доларів за 32ГБ-модель. Початок продажів новинки очікується у третьому кварталі поточного року.

Зазначимо, годинник-смартфон вже важко назвати новинкою, але вони все ж не зможуть стати заміною смартфону. Кілька років тому пройшла хвиля виробництва "годинникофонів" (Watch Phone): такі гаджети випускали, наприклад, компанії LG, Sony і Nike, проте особливої популярності дані апарати не отримали.

Деякі аналітики вважають, що для користувачів, які вже звикли до смартфонів, які оснащені дисплеями з діагоналлю 4-6 дюймів, черговий годинник-смартфон здасться просто глузуванням. До хорошого швидко звикаєш - і вдивлятися в мініатюрний екран після гігантських дисплеїв просто не захочеться, вважають ці експерти.

З іншого боку, у разі стартапу Neptune, заснованого менше року тому, мова, схоже, йде про більш сучасне обладнання - ще один прообраз комп'ютера майбутнього, який мало чим поступається, наприклад, окулярам-комп'ютеру Google Glass. До речі, другим варіантом цього пристрою може стати саме наручний годинник нового типу. Заявку на патент, що описує подібний пристрій, інтернет-гігант подав у Бюро США з патентів і товарних знаків (USPTO) в минулому році.

У заявці зазначається, що наручний годинник повинен мати сенсорний відкидний дисплей. Піднявши його, користувачі зможуть запускати пошту Gmail, мапи Maps, візуальний пошуковик Goggles та інші програми. На звороті "кришки", що послужить додатковим екраном, можуть відображатися вхідні повідомлення, маршрут або довідкова інформація.

Звичайно, набирати текст на віртуальній клавіатурі на дисплеї годинника буде не дуже зручно. Однак ніхто не планує писати романи за допомогою такого гаджета. Для порівняння, користувачі останнього покоління iPod nano цілком задоволені 2,5-дюймовим тачскріном. Канадська розробка з діагоналлю 2,4 дюйма у цьому сенсі вигідно відрізняється від попередників.

Не виключено, до речі, що серед конкурентів Neptune Pine виявиться і нова розробка Apple, яка зараз відчайдушно шукає можливості зміцнити свої позиції на ринку мобільних пристроїв. За даними газети The New York Times, "яблучна" компанія працює над пристроєм, який виглядає як наручний годинник, працює на платформі iPhone і зроблений з вигнутого скла.

Посилаючись на анонімні джерела, газета пише, що такий пристрій міг би використовуватися для мобільних електронних платежів. Деталі про інші потенційно можливі його функції поки не відомі, проте вони можуть бути максимально близькі до iPhone. За даними іншого джерела, газети The Wall Street Journal, Apple вже обговорювала свої плани в цій сфері з одним з виробничих партнерів.

Формально і зараз багато електронних пристроїв можна віднести до класу переносних комп'ютерів (wearables), однак майбутнє, як вважають експерти, за гаджетами, які будуть кріпитися безпосередньо до тіла людини і мати розвинені комунікаційні можливості.