UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Юнона» відзначила 10-річчя новим знімком Ганімеда

Станція зробила знімок під час зближення з супутником Юпітера.

Станція «Юнона», яка займається вивченням системи Юпітера, відзначила своє 10-річчя. Вона передала на Землю інфрачервоний знімок Ганімеда - супутника газового гіганта, повідомляє NASA.

Відзначається, що «Юнона» зробила знімок 20 липня, під час зближення з Ганімедом. Зображення було отримано за допомогою інструменту Jovian Infrared Auroral Mapper (JIRAM).

Наукова команда місії створила зображення з трьох знімків гігантського супутника, які «Юнона» зробила під час трьох зближень. Це зображення дозволяє вченим отримати нові дані про Ганімед, його крижану оболонку і океан, який ховається під нею.

JIRAM розробили для проведення інфрачервоних спостережень за Юпітером і вивчення погодного шару на глибині 50-70 кілометрів нижче верхнього шару хмар гіганта. Разом з тим, його можна використовувати і для вивчення галілеєвих супутників - Іо, Європи, Ганімеда і Каллісто.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

NASA

Читайте також: Місія ESA до супутників Юпітера успішно пройшла серію важливих тестів

"Юнона" була запущена 5 серпня 2011 року з мису Канаверал, Флорида (США), вона є частиною програми New Frontiers . До "Юнони" на орбіті Юпітера працював зонд Galileo, але "Юнона" першої в історії робитиме обліт планети через її полюси.

Апарат прибув на орбіту Юпітера 4 липня 2016 року. Він пробуде на орбіті планети ще кілька років і передаватиме на землю нові знімки. Після завершення роботи зонд буде знищено.