Єврокомісія представила жорсткий кодекс поведінки у боротьбі з дезінформацією, вже підписаний такими інтернет-гігантами, як Google та Twitter, повідомляє DW.
Оновлена версія кодексу, узгоджена на тлі пандемії коронавірусу та невмотивованої повномасштабної війни Росії в Україні, передбачає серед іншого посилення боротьби з так званими "дипфейками" (Deep Fakes), тобто дуже правдоподібною дезінформацією, в чому досягла успіху російська пропаганда.
Інтернет-користувачі повинні отримати більш ефективні інструменти для розпізнавання та маркування фейків. Так званий фактчекінг розширять усіма мовами країн Євросоюзу. Для боротьби з дезінформацією пропонується серед іншого позбавляти розповсюджувачів фейків доходів від реклами.
Центр протидії дезінформації при РНБО попереджає, що пропагандисти Кремля продовжують виконувати свою роботу, створюючи нові фейки. Основні з них зараз стосуються так званих "паспортів" у Херсонській області, "стосунків з Німеччиною" та маніпуляцій про гелікоптери Мі-17, передані ЗСУ Пентагоном.