UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єгипетські піраміди пережили великий потоп: чи правда це

Конспірологи вважають, що піраміди старші, ніж кажуть вчені.

Конспірологи стверджують, що піраміди пережили великий потоп

Конспірологи стверджують, що піраміди пережили великий потоп

Єгипетські піраміди оточує безліч конспірологічних теорій. У цьому немає нічого дивного: це стародавні структури, вкриті ієрогліфами, які приховують мумії фараонів та таємні кімнати, які вчені почали виявляти тільки зараз, завдяки новітнім технологіям.

Тому існує безліч теорій змови: що піраміди збудували інопланетяни і що їхні координати відповідають швидкості світла. Обидві теорії немає нічого спільного з реальністю.

Читайте також: Як древнім єгиптянам вдалося збудувати величезні піраміди: знайдено підказку

Одна з таких теорій, яка раніше не озвучувалася, і яка поширилася в Х (колишній Twitter), полягає в тому, що на пірамідах помітні сліди ерозії, залишеної великим потом. І що вони були побудовані як капсули часу, щоб пережити цю подію, повідомляє IFLScience.

«Усім претендентам на звання вчених: ви не можете відкинути це спостереження шляхом індукції, чуток чи двозначностей. Ваша стала гіпотеза ПОВИННА остаточно пояснити цю особливість, а не просто враховувати її, інакше ви просуваєте псевдонауку», — йдеться в одному з таких повідомлень.

Але насправді, якщо ті, хто просуває цю гіпотезу, апелюють до науки, це вони мають знайти незаперечні докази.

У археологів вже давно є пояснення, що ґрунтуються на доказах, знайдених у ході вивчення та в письмових записах, чому піраміди почали виглядати саме так, як вони виглядають зараз. І при цьому дослідники обходяться без потопу.

Під час будівництва піраміди виглядали інакше. Гігантські блоки, видимі зараз, були приховані під облицювальним матеріалом з вапняку, що надавало їм гладкого і блискучого вигляду. Протягом століть облицювальні камені забирали та використовували для інших потреб. Але їх все ще можна знайти біля підніжжя пірамід.

На шанувальниках теорії про те, що облицювальний матеріал змила велика вода, лежить тягар пояснення багатьох особливостей. Якщо великий потоп затопив планету, то чому його сліди не збереглися в геологічних літописах.

Необхідні докази та твердження того, що піраміди набагато старші, ніж вважалося. Їхній вік визначили за допомогою кількох методів. По-перше, роками копіткої археологічної роботи.

«Насамперед, ми датуємо піраміди за їхнім положенням у розвитку єгипетської архітектури та матеріальної культури протягом 3000 років. Тобто справа не в якійсь одній точці фактичних знань про саму Гізу. Ми маємо справу в основному з усією єгиптологією та єгипетською археологією», — пояснив Марк Ленер, археолог зі Східного інституту університету Чикаго та Гарвардського семітського музею.

Він додав, що одним зі способів визначення віку пірамід є аналіз кераміки. Вся кераміка, знайдена в Гізі, схожа на кераміку часів Хуфу, Хафра і Менкаура, царів, які збудували піраміди під час Стародавнього царства.

Коли ж було винайдено метод радіовуглецевого датування, вік пірамід підтвердили за допомогою аналізу різних матеріалів, знайдених у них.

«Наприклад, ми використали насіння та рослинний матеріал із гробниці Тутанхамона, яку вдалося датувати дуже точно. Ми також використовували насіння з кімнати під ступінчастою пірамідою Саккари, датоване конкретним роком правління короля Джосера», - розповів Томас Хайем зі Школи археології Оксфордського університету.

Раніше вчені з Нью-Йоркського університету перевірили гіпотезу про те, що Великий Сфінкс у Гізі міг бути просто природною скелею у формі лева, яку стародавні єгиптяни дещо перетворили, перетворивши на кішку з людською головою.