UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японські вчені побили рекорд швидкості передачі даних по оптоволокну

Швидкість склала 319 терабіт в секунду.

Японські інженери розробили технологію, завдяки якій їм вдалося зробити максимально швидку передачу даних по оптичному кабелю, повідомляє Science Alert.

Новий рекорд по швидкості передачі даних встановила група вчених та інженерів з Японського національного інституту інформаційних та комунікаційних технологій (NICT).

Команда побила свій власний попередній рекорд швидкості, який складав 172 терабіти в секунду. Тоді такої швидкості вдалося досягти завдяки експериментальному фотонному чіпу. І тепер їм вдалося розвинути найбільшу швидкість передачі даних - до 319 терабітів в секунду.

Для цього вони використовували чотирьохжильний кабель замість стандартного одинарного. А сам сигнал розділили на хвилі з різною довжиною сигналу, але подавали їх одночасно.

Цей метод називається мультиплексуванням з поділом довжини хвилі. Він випромінюється лазером, який розділяє сигнали на 552 канали та відправляє їх по чотирьох жилам оптичного волокна.

Крім цього, через кожні 70 кілометрів, у кабелі розташовані спеціальні підсилювачі, які не дають сигналу перерватися при передачі на великі відстані. Ще інженери додали два нових типи підсилювачів, які мають два хімічні елементи - ербій і тулій.

Вчені вважають, що чотирижильне оптоволокно можна використовувати замість одножильного, тому що вони обидва однакового розміру. Тому його буде досить просто запровадити в наявну оптоволоконну систему для передачі даних.

Читайте також: Starlink має намір забезпечити інтернетом всю планету вже до вересня

Нагадаємо, що вчені отримали нову кристалічну форму кремнію. Він може стати основою нових видів мікроелектроніки, адже кремній широко застосовується людьми в різних сферах: від будівництва до оптики та виробництва мікросхем.