Дослідники Ізраїльського технологічного інституту в Хайфі повідомили, що вони розробили автономну систему, здатну виробляти воду з повітря, в тому числі в пустельних регіонах, пише The Jerusalem Post.
Охарактеризована як "перша в світі технологія такого роду", енергоефективна система має на меті допомогти невеликим та відокремленим громадам, які знаходяться далеко від джерел прісної та морської води.
На відміну від існуючих технологій отримання "води з повітря", заснованих на техніках охолодження сконденсованої з повітря вологи, система базується на двоступеневому циклічному процесі: спочатку відокремлення вологи від повітря шляхом поглинання за допомогою висококонцентрованого сольового розчину, а потім розділення вологи шляхом конденсації пари в умовах зниженого атмосферного тиску.
Очікується, що приблизно 13% населення світу зіткнуться з недостатньою кількістю питної води вже до 2025 року, згідно з оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Забезпечення загального доступу до води та покращення санітарних умов є однією з 17 цілей сталого розвитку ООН до 2030 року.