Італія побудує новий колайдер, в якому електрони будуть стикатися з позитронами. У приладі будуть частково використовуватися деталі від американського коллайдера PEP-II, який припинив працювати у 2009 році.
Італія побудує новий колайдер, в якому електрони будуть стикатися з позитронами. У приладі будуть частково використовуватися деталі від американського коллайдера PEP-II, який припинив працювати у 2009 році.Бюджет коллайдера SuperB складе 400 мільйонів євро. При зіткненні позитронів і електронів народжується безліч нових частинок, у тому числі B-мезонів. Вивчення параметрів їх утворення і розпаду дозволить вченим вивчати порушення CP-симетрії - явище, за яке у 2008 році була вручена Нобелівська премія з фізики.
Очікується, що кількість «новонароджених» B-мезонів на новому колайдері на два порядки перевищить показники, характерні для працюючих зараз машин.
У даний час, основні роботи з вивчення порушення CP-симетрії проводяться в Японії - там працює коллайдер KEKB (саме отримані на ньому дані аналізували Макото Кобаясі і Тосіхіде Масакава - два із трьох нобелівських лауреатів 2008 року). У червні 2010 року японський уряд оголосив, що виділить 100 мільйонів доларів на модернізацію KEKB, і після проведення необхідних робіт він буде називатися SuperKEKB. Загальна сума, яку необхідно виділити на модернізацію, становить 300 мільйонів доларів.