Історія про жінку з Південної Африки, яка нібито народила відразу 10 дітей, виявилася фейком. Влада південноафриканській провінції Гаутенг провела розслідування і прийшла до висновку, що жінка навіть не була вагітною, повідомляє ВВС.
Разом з тим, влада не повідомляє, що могло послужити мотивом для створення такого фейку.
На початку червня в ЗМІ з'явилася інформація про те, що Госіаме Тамара Сітхоле народила 10 дітей за допомогою кесарева розтину. Після цього влада намагалася з'ясувати, що ж сталося насправді.
"Лікарі з'ясували, що Сітхоле останнім часом дітей не народжувала, - йдеться в заяві адміністрації Гаутенг. - Крім того, встановили, що останнім часом вона не була вагітною".
Місцеві соціальні служби були стурбовані станом психіки жінки і 18 червня відправили її до лікарні. Спочатку передбачалося, що вона проведе тут 72 години, але в подальшому, на підставі закону про захист психічного здоров'я, лікарі радили залишити її в лікарні ще на сім днів. Адвокат же Сітхоле стверджує, що жінку утримують в лікарні силою.
ЗМІ, які повідомляли про вагітність Сітхоле, публікували її знімки з великим животом. Як ці знімки були отримані, на даний момент невідомо.
Факт народження 10 дітей підтвердив мер міста, але незабаром виявилося, що він говорив зі слів сім'ї, а сам новонароджених не бачив. Сім'я передбачаємого батька Тебого Цотеці заявила, що «дітей не бачила і покладалася на слова його подруги, яка зателефонувала, щоб повідомити про народження».
"Він кілька разів намагався відвідати свою подругу і дітей, але вона відмовлялася розкривати те, де вона знаходиться, і те, в якому стані діти, - йдеться в повідомленні. - Сім'я вирішила, що доти, поки у нас не буде іншої інформації, ми будемо вважати, що Тебого Цотеці і Госіаме Сітхоле 10 дітей не народжували".
"Результати нашого попереднього розслідування підтвердили, що в лікарні "Стів Біко" ніяких 10 дітей не було. Ми також встановили, що цей медичний заклад округу Цване ніяк не міг забезпечити народження 10 малюків, там немає таких можливостей", - заявили в Міністерстві охорони здоров'я ПАР.
Влада Гуатенга має намір подати до суду на редактора сайту Pretoria News Пієта Рампеді, який написав історію про 10 дітей, і медіахолдинг Independent Online, який є власником ресурсу. Серед іншого, ресурс стверджував, що діти дійсно народилися, а влада заперечувала цей факт, намагаючись приховати «медичну недбалість».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо, минулого року в США народилася дівчинка з заплідненого ембріона, який провів в заморожуванні 27 років. Це новий рекорд, перший був встановлений сестрою новонародженої дівчинки.