UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інженери створили вакцини проти будь-яких хвороб

Вчені отримали антиген до лихоманки Ебола і свинячого грипу з ефективністю 100%.

Інженери з Массачусетського технологічного інституту розробили новий вид вакцин, які протягом тижня можна розробити у відповідь на будь-які епідемії. Вченим вдалося отримати антиген до лихоманки Ебола, свинячого грипу і токсоплазми, ефективність яких досягла 100%. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Вакцина складається з молекулярних ниток генетичного матеріалу, відомого як матрична (інформаційна) РНК. У них може міститися інформація про будь-який вірусний, бактеріальний або будь-який інший білок. РНК-нитки поміщають у вектор - молекулу, яка виконує функцію системи доставки в живі клітини, де РНК проходить через процес трансляції, в результаті чого синтезуються білки, що активують імунну систему.

Читайте також: Вакцина ВІЛ збільшує ризик інфікування

На думку дослідників, цей підхід можна застосувати до боротьби не тільки проти інфекційних захворювань, але і при створенні вакцин, які допомагають розпізнати і знищити ракові пухлини.

Більшість сучасних вакцин містять у собі неактивні форми вірусів або інших патогенів. На розробку подібних препаратів йде багато часу, а самі вони представляють ризик для здоров'я людини. Інші вакцини складаються з білків, які синтезують мікроби, однак вони не завжди викликають сильну і стійку імунну реакцію. Щоб вирішити цю проблему, фахівці використовують ад'юванти - речовини, які підсилюють відповідь з боку захисних систем організму.

РНК-вакцини призводять до появи безлічі копій чужорідних білків, що, в свою чергу, провокує потужну реакцію імунітету. Вчені провели випробування вакцини на мишах, які згодом виробили стійкість до вірусів Еболи, свинячого грипу та токсоплазми.

Раніше німецькі вчені розробили універсальну вакцину від усіх видів раку. Ключовим компонентом вакцини є наночастинки, які містять РНК. Вони потрапляють всередину імунних клітин і активують захисні системи організму, перешкоджають зростанню ракових пухлин.