Інженери з Гарвардського університету розробили технологію тривимірного друку, яка дозволяє змішувати і наносити різні концентровані в'язкі матеріали. Згідно з повідомленням вчених, нова розробка дозволить друкувати м'яких роботів з інтегрованими елементами, що проводять струм.
Вчені створили для 3D-принтера нову друкувальну головку, до якої по трубках можуть подаватися кілька рідин різної в'язкості, наприклад, струмопровідні чорнила. Сопло такої друкуючої головки інженери оснастили імпелером - трубкою з поздовжніми прорізами, що швидко обертається під час друку. Вона і відповідає за активне змішування рідин.
Нова технологія вже була апробована на кількох матеріалах. Зокрема, нова друкуюча голівка використовувалася для нанесення силоксанового каучуку і спеціальних чорнил з різною струмопровідної здатністю. Крім того, для друку використовувалася і епоксидна смола з затверджувачем.
Раніше повідомлялося про те, що розроблено 3D-принтер, який може друкувати склом. У бункер принтера, який підтримує температуру близько 500 градусів Цельсія, поміщається скло, яке потім пропускається через спеціальне сопло, зроблене з кераміки.